tarifle

HABERLER

6

Temmuz

2017

Beyza Piliç İSO 500 Listesinde 37 Sıra Basamak YükselttiKaynak: Beyza Piliç İSO 500 Listesinde 37 Sıra Basamak Yükseltti

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) tarafından her yıl açıklanan Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu listesinde Beyza Piliç 37 basamak yükselterek yerini sağlamlaştırdı.Kaynak: Beyza Piliç İSO 500 Listesinde 37 Sıra Basamak Yükseltti

İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan verdiği bilgide 2016 araştırması sonuçlarına göre Tüpraş birinci sırada yer alırken demir çelik, otomobil, inşaat sektörünün ilk sıralarda yer aldığı görüldü.

Firmaların üretimden satışa, istihdamdan vergiye katkısıyla ihracat ortalaması alınarak ekonomiye katkıları tespit ediliyor. Listenin belirlenmesinde ise kendi üretiminden satışları baz alınıyor. Firmaların ticaret yoluyla yaptıkları diğer işlemler ise tasnif dışı tutuluyor.

Beyza Piliç’in bu başarısıyla ilgili Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Necmettin ÇALIŞKAN yaptığı açıklamada “İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) her yıl açıkladığı Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu listesinde firmamız bu yıl 37 basamak yükselerek 358’inci sıradan 321’inci sırada yer almıştır. Bu sıralamaların sadece motive edici etkisi olabilir. Kârlılık ve zararlılığı ortaya çıkaran bir çalışma değildir. Tüketiciye karşı sorumluluğumuzun biraz daha artmasına neden olmuştur” dedi.

Beyza Piliç geçtiğimiz günlerde de Türkiye’de ekonomiye en fazla ihracat ve istihdam katkısı sağlayan 500 firması arasında yer alarak 3 dalde ödüle layık görülmüştü.